Menü
Yapı Arena

Yapı Arena

Sanırsam hayatımdaki ilk ve son e-ticaret deneyimimdi. Hikayemde adı elbette geçecektir, Burak şimdiden selam olsun. Hani bazı arkadaşlarınız vardır, uzun süre görüşmezsiniz fakat o ilk görüşmede sanki yıllardır görüşüyormuş sıcaklığı hissedersiniz ya, öyle bir arkadaştı benim için. Kendisi ailesiyle birlikte nalbur sektöründe çalışıyordu. Babasının işini büyütmek adına bir web sitesi açıp, büyük pazardan pay almak istiyordu.

Birlikte oturduk neler yapabilirizi geçtikten sonra ne kadar işimiz kaldı bölümünde didişmeye başladık. Hayatımda bu kadar darlandığımı hatırlamıyorum. Şikayet gibi algılanmasın lütfen, o kadar işimin arasında sadece bir de bu işle ilgilenmek o dönemki yoğunluğumu beşe katlıyordu. Arkadaşımdır kendisini hala çok severim. Çokta güzel bir şey ortaya çıkarttık fakat tutmadı. Ben çok üzüldüm, çok istediği bir şeydi.

Bu projemi hazırlarken tasarımı tamamen özgün bir biçimde çıkartmak için elimden geleni yaptım. Kırmızı ve siyahın eşsiz uyumunu yakalamak ve insanlara mükemmel bir kullanıcı deneyimi sağlamak için elimden geleni yaptım.

Normalde uzmanlık alanım olmayan bir yazılım dili PHP ile uğraştım. Opencart diye hazır bir e-ticaret yazılımı vardı. Çok uğraşmamak için onu kullanmayı düşündük. Gerçekten de bizi 2-3 ay öne atmıştı. Tabiki de kullandığımız yazılım belirli özellikleri olduğu için biz de geri kalan özellikleri kendimiz hazırlamak zorundaydık. Tabiki de iş başa düştü, geceler gündüzlere karıştı ve 6 ay sonunda web sitesi bitmişti. En beğendiğim kısım da site üzerinden boya seçilen kısımdı. O zamanlar için ustalık eseri diyebilirdim.

Tabiki de sadece bununla kalmadı işlerimiz, fakat gel gelelim hepsini buraya aktarmam saatlerimi alır. Sonuçta Korbi Turizm firması için yaptığım işlerin benzerlerini diğer firmalar için de yapıyorum.

Proje Linki : yapiarena.com

Maalesef ki site kapalı..

Proje'de neler var?

PHP, OpencartHTML, CSS, Bootstrap, Javascript, JQuery, JSON, iMacros, blah.. blah..