Menü
Bölüm 5

Her çocuk gibi okula beslenme çantamla giderdim. Babaannem her gün farklı yiyeceklerle doldurmaya çalışır, en sevdiğim hamur işlerinden hazırlardı. Bir ara beslenme saatlerinde çantamı açtığımda bir şeylerin eksik olduğunu görmeye başladım. Kendim yemediğime eminim, hoş bir iki defa olsa anlardım ama 1 hafta boyunca her gün aynı şey olmaya başladı. Babaanneme anlattığımda ise bana uzaktan çantamı izlememi söyledi. Hüseyin..

Kaynaştırma öğrencisi olarak yanımızda olan yüzünden gülücükler eksik olmayan o güzide insan beslenme saatinden önce çantamla ilgilenirmiş. Bir gün tam iş üstünde yakaladım, o zamanki çocuk aklımla çok kızmış olsam da yaptığım şeyin yanlış olduğunu sonradan fark ettim. Öğretmenime şikayet edip çantamdan yiyecek çaldığını söyledim. Özür dilettirdi konu kapandı. Sonra ne mi oldu? Bu sefer gelip istemeye başladı. Bende her yemeğimi onunla paylaşmaya başladım. Babaanneme daha fazla yemek koymasını söyledim. Ona Hüseyin'den bahsettim. Bir süre sonra Hüseyin ile yakın bir dostluğumuz oluşmaya başladı. Şu anda kendisi eski oturduğum mahallede süper markette çalışıyor. Yolunuz düşerse sıcak bir selamı eksik etmeyin lütfen. Esmer tenli sürekli gülen bir insan görürseniz o kesinlikle Hüseyin'dir. Reşitpaşa Mah. girişindeki Dostlar Süper Market.

Yemek konusunda kendimi bildim bileli hep arzulu ve istekliydim. Yemek yemek en sevdiğim şeylerden sayılırdı. Doyduğumu sadece tıkandığımda anladığım için ne bulursam yerdim. Midem için çöp tenekesi tabirinde bulunsam yalan söylüyor olmam. İlk öğretim yıllarım göbekli bir şekilde geçti, hoş çok abarttığım süreç içerisinde zayıflar, yeteri kadar zayıfladığımı fark edip tekrar kilo almaya başlardım. Genelde nedense yaza doğru zayıflar, kış yaklaşınca sanki bir posta ihtiyacım varmış gibi kilo almaya başlardım. Neyse yine yemek lafı geçince kendimden geçiyorum, konuyu saptırdım biraz. :)

Hayatım boyunca her şeyi paylaşma arzusuyla büyüdüm. Hüseyin'in belki bu konuda en büyük deneyimi katan insanlardan biridir. Fakat aynı düşüncelere sahip çok az insan görebildim, elindekine tutkuyla bağlı, paylaşmaynın ne demek olduğunu bilmeyen çok fazla insan var. Siz bunlardan olmayın.

Hem evrenin kuralı vardır, ne kadar verirsen o kadar alırsın..